Blogpost fron image

NŠA projekte 50 Lietuvos mokyklų išbando "Spotiself" profesinio orientavimo programą

Post author pictogram Spotiself komanda
2022-11-23 Straipsniai
Pasidalink:

Šių metų rugpjūtį Nacionalinė Švietimo agentūra pakvietė mokyklas išbandyti technologinius inovatyvius sprendimus švietimui, o sprendimų kūrėjus – pateikti savo sprendimus konkursui. „Spotiself“ tapo geriausiai komisijos pagal balus įvertintu technologiniu sprendimu švietimui ir rugsėjį pasirašė sutartis su 50 Lietuvos švietimo įstaigų ugdymo karjerai programos testavimui, iš jų – su 32 gimnazijomis ir 18 progimnazijų.

Spotiself profesinio orientavimo programą išbando 765 gimnazistai ir 353 progimnazijų mokiniai, projektas vyksta spalio ir lapkričio mėnesį. Mokiniai, vadovaujami mokyklos karjeros koordinatoriaus, atlieka žaidimizuotą „Spotiself“ asmenybės ir karjeros testą, sukurtą su VU psichologijos mokslininkais. Gavę testo išvadas, gimnazistai toliau tęsia metodišką ir nuoseklų savęs pažinimo, tikslų įsivertinimo ir savirefleksijos procesą, kurį atlikę programoje gauna savo asmeninį karjeros planą. Visos užduotys yra skaitmenizuotos kuo draugiškesniu vartotojui būdu, pateikiamos su trumpais aiškinamaisiais vaizdo pristatymais, stengiantis palengvinti darbą karjeros specialistui ir mokiniui.

"Labai džiaugiamės, kad tiek mokiniai, tiek specialistai mokyklose aktyviai įsitraukė į veiklas, skyrė laiką tam, kad išbandytų produktą per maksimaliai trumpą laiką – sako „Spotiself“ karjeros konsultantė Lina Stubrienė. „Paprastai gimnazijose ši programa, trunka visus mokslo metus, o išbandymo dalyviai turėjo tam šiek tiek daugiau nei mėnesį laiko. Ir mums, ir jiems tai buvo tikras sprintas. Ir nors dirbti teko greitai ir intensyviai – džiaugiamės dideliu mokinių susidomėjimu. Matome daug motyvuotų ir entuziastingų karjeros specialistų, - tada ir kad vaikai domisi, nori dirbti, gilintis, daryti, gauname padėkos žinutes ir klausimus dėl tolimesnio programos naudojimo.“

„Ugdymas karjerai yra pasirenkamas dalykas mūsų mokykloje. Džiaugiuosi, kad mokykloje yra mokinių, pasirinkusių ieškoti savęs karjeros kelyje. “Spotiself” – tai puikus vedlys šiame kelyje, kuris įtraukia mokinius savo inovatyvumu, interaktyvumu ir vizualumu. “Spotiself” metodika leidžia jaunuoliams išgryninti savo stiprybes ir gebėjimus bei įprasminti tai darbo rinkoje. Didžiausią įspūdį ir naudą daro tai, kad "Spotiself" platforma fokusuojasi į psichologiją, nes karjeros kelias ir prasideda nuo savęs pažinimo. Kadangi "Spotiself"- tai skaitmenizuotas įrankis, mokytojui belieka palaikyti ir stebėti mokinių progresą kelyje." - sako Ugnė Pundzaitė, Kauno technologijos universiteto inžinerijos licėjaus karjeros specialistė.

„Dalyvaudami NŠA technologinių sprendimų išbandymo projekte ir testuodami „Spotiself“ ugdymo karjerai programą, pamatėme didelę naudą tiek mokiniams, tiek mokyklai. Pirmiausiai, tai puikus pagalbinis įrankis mokyklos karjeros specialistui – tęstinė skaitmenizuota, mokslu pagrįsta profesinio orientavimo programa leidžia suteikti vaikams nuoseklų ugdymą karjerai. Bet didžiausią džiaugsmą man teikia susimąstęs vaiko žvilgsnis, kai jis bando atsakyti į klausimą apie savo ateitį, kur jis nori būti ir kaip ten nueiti. Skatinti kritinį mąstymą – tai mano, kaip pedagogo užduotis.“ – sako Klaipėdos Vytauto Didžiojo gimnazijos karjeros specialistė Augustina Norvilė

Pabaigus programą, dvigubai daugiau dvyliktokų pažymi, kad yra gali efektyviai priimti su profesija susijusius sprendimus, nei prieš tai, o virš 75 % dvyliktokų, pabaigusių „Spotiself“ programą sutinka, kad šią programą būtų naudinga pradėti 10 klasėje.

„Spotiself“ testas privertė susimąstyti ir atsakyti į klausimus, apie kuriuos anksčiau negalvojau. Sakykim, teko susirašyti savo stiprybes ir silpnybes ir pamatyti kaip tai atitinka darbą pagal specialybę, kurią ketinu rinktis. Teko pasikapstyti savyje. Toks įrankis, manau, labai pravestų visą gyvenimą.“ – sako vienos iš testavime dalyvavusių gimnazijų dvyliktokė Greta.

„Spotiself“ programos prioritetai – tai efektyvi pagalba mokykloms bei karjeros specialistams įgyvendinant profesinio orientavimo veiklas Lietuvos mokyklose. Pateikiame skaitmeninę daro vietą specialistui, kur jis gali patogiai organizuoti ugdymo karjerai veiklą, lengvai valdyti užduotis, o taip pat skaitmeninį ir inovatyvų, sužaidybintą, moksliškai pagrįstą turinį ugdymo karjerai užsiėmimams, kuris sukurtas kartu su mokslininkais ir edukologais.

Turiningi karjeros paieškų mokslo metai gali būti ir Jūsų mokyklose.

Kviečiame išbandyti „Spotiself“ ir jūsų mokykloje. Jei norėtumėte išbandyti „Spotiself“ savo mokykloje, užpildykite šią formą arba skambinkite mums žemiau nurodytais kontaktais.

Susisiekime ir draugaukime.

Oksana Sruogienė
oksana@spotiself.lt
8 699 91956

Lina Stubrienė
lina@spotiself.lt
8 614 64439