Blogpost fron image

Ateities mokytojų forumas

Post author pictogram Spotiself komanda
2022-03-21 Trukmė: 8 min. Straipsniai Renginiai
Pasidalink:

Kovo 31 dieną Vilniuje parodų ir kongresų centre „Litexpo“  pirmą kartą Lietuvoje vyks Ateities mokytojų forumas, skirtas visai Lietuvos švietimo bendruomenei. O po aktyvios tobulėjimo dienos už pasišventimą ir sunkų darbą  švietimo bendruomenei bus dovanojamas padėkos koncertas.

Ateities mokytojų forumas: nuo prestižo grąžinimo mokytojo profesijai iki jaunimo efektyvaus paruošimo karjerai

Kovo 31 dieną Vilniuje parodų ir kongresų centre „Litexpo“  pirmą kartą Lietuvoje vyks Ateities mokytojų forumas, skirtas visai Lietuvos švietimo bendruomenei. O po aktyvios tobulėjimo dienos už pasišventimą ir sunkų darbą  švietimo bendruomenei bus dovanojamas padėkos koncertas. „Idėją apie tokį forumą padiktavo patys mokytojai, susitikimų metų  išsakę savo lūkesčius dėl to, kokio  renginio tikėtųsi ir kokiomis temomis jiems dabar ypač aktualu diskutuoti“, - sako  forumo idėjos sumanytoja ir organizatorė, „Spotiself” strateginės plėtros vadovė, švietimo entuziastė, mentorė, Lietuvos mokytojams sukūrusi specialią mokymų programą, Akvilė Alauskaitė.

2021 m. rudenį išsikėlėte  tikslą - prisidėti prie mokytojo profesijos prestižo didinimo, sukūrėte mokytojų tobulėjimo programą, kurią pritaikė daugiau nei 1000 mokytojų. Papasakokite plačiau apie savo tikslus ir šią programą?

Siekdami kelti mokytojo profesijos prestižą, drauge su su partneriais, darbdaviais, žinomais Lietuvos švietimo atstovais sukūrėme nemokamą specialią  programą. Jos  tikslas -   padėti mokytojams tapti šiuolaikiškiems, lengviau randantiems kontaktą ir ryšį su  mokiniais. Ši mokymų programa kurta pasitelkus holistinį požiūrį į mokytoją, stengiantis visapusiškai praturtinti  mokytojo asmenybę, siekiant suteikti tokių žinių ir kompetencijų, kurios jiems ypač reikalingos šiuo nelengvu pandemijos laikotarpiu. Programą sudaro ne tik konkrečios kompiuterinio raštingumo temos, bet ir daug temų, skirtų jų asmenybės tobulėjimui,  dvasiniam augimui bei emocinio  intelekto lavinimui. Tikimės, kad ši programa ir naujausios žinios pasieks mokytojus net ir tolimiausiuose regionuose. O šiuo metu galime pasidžiaugti, kad programoje jau dalyvavo daugiau nei 1000 mokytojų iš visos Lietuvos ir jų atsiliepimai bei grįžtamasis ryšys motyvuoja dar daugiau stengtis ir kurti.

Kuo bus ypatingas šis renginys? 

Pirmą kartą organizuojame tokio masto forumą, skirtą visai Lietuvos švietimo bendruomenei. Taip pat pirmą kartą Lietuvoje po šio tobulėjimo renginio šiai bendruomenei už pasišventimą ir sunkų darbą dovanosime padėkos koncertą. Idėją apie forumą mokytojams padiktavo patys mokytojai - susitikimų metų jie išsakė savo lūkesčius, kokio  renginio tikėtųsi ir kokiomis temomis būtų aktualu diskutuoti.  Jiems aktualus ateities švietimas, rūpi, koks turėtų būti mokytojų darbas artimiausiu metu. Mokytojams neramu, kas jų laukia, kaip toliau reikės dirbti: gyvai ar nuotoliniu būdu, kaip padaryti nuotolinį mokymąsi įtraukiantį ir patrauklų mokiniams. Didelis dėmesys bus skiriamas profesinio orientavimo sistemai ir jos įgyvendinimui nuo šių metų rudens. Taip pat kalbėsime apie šiuolaikinius edukacinių technologijų sprendinius ir juos pristatysime mokytojams. Į šiuos ir kitus klausimus renginio metu atsakys geriausi savo sričių ekspertai.  Forume taip pat bus daug diskutuojama  apie ateities mokytojo kompetencijas, profesijos prestižą, bus kalbama ir apie mokytojų bei mokinių karjeros klausimus, iškylančius mokykloje.

Kokių dar staigmenų mokytojai ir jaunimas gali tikėtis kovo 31 dieną vyksiančiame renginyje?

Esame vieni iš pagrindinių švietimo ir inovacijų parodos „Mokykla 2022“ partnerių, į “Ateities mokytojų forumo” programą pakvietėme daug įdomių ir  žymių žmonių, kurie pasidalins savo patirtimi, pristatys savo įkurtus edtech startuolius. Forume dalyvaus Švietimo, mokslo ir sporto viceministrė dr. Agnė Kudarauskienė, Šiuolaikinių didaktikų centro direktorė dr. Daiva Penkauskienė, Lietuvos Karjeros specialistų asociacijos direktorė Daiva Šilienė, Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo akademijos vadovė prof. dr. Lina Kaminskienė, „EdTech Lithuania” bendruomenės vadovas Šarūnas Dignaitis, socialinių tinklų žvaigždė, radijo laidų vedėjas, išgarsėjęs dėl savo „YouTube” kanalo Paul de Miko, „Digiklasė” įkūrėjai Mantas Stonkus ir Silvestras Stonkus, muzikantas, dailininkas, televizijos projektų ir laidų prodiuseris Saulius Urbonavičius (Samas).

Forumą ves  „Spotiself“ kūrybos vadovas Dovydas Laukys. Programoje taip pat numatyta jaunųjų influencerių diskusija „Kodėl mokykloje yra svarbu ugdymas karjerai?”. Šie ir kiti pranešėjai sukurs tikrą tobulėjimo dieną švietimo bendruomenės nariams, o forumą vainikuos padėkos koncertas.

Papasakokite plačiau, kas yra Spotiself?

„Spotiself“ – tai EdTech srities startuolis, siekiantis formuoti savęs pažinimo kultūrą, kurti aktyvią bendruomenę ir atnešti į ugdymo įstaigas sistemiškas savęs pažinimo priemones. Mūsų misija yra padėti žmonėms surasti savo pašaukimą ir įkvėpti drąsos sekti juo. Naujai pažvelgti į įprastą profesinio orientavimo įrankį – testą mus paskatino kokybiškų testų trūkumas Lietuvoje. Pastebėjome, kad dauguma profesinio orientavimo testų, kuriuos galima rasti internete lietuvių kalba – trumpi, neinformatyvūs, dažniausiai stokoja mokslinio pagrįstumo. Be to, tokie testai jaunimui dažniau pateikiami kaip pramoga nei rimta analitinė priemonė. O moksliniais tyrimais pagrįsti testai yra patikimi ir jų atsakymais galima pasikliauti planuojant savo karjerą. Būtent todėl „Spotiself“ nuo pat pradžių kėlė reikalavimą moksliniam pagrįstumui. Vilniaus universiteto mokslininkai ne tik sukūrė „Spotiself“ testo klausimyną bei užduotis, bet ir įvertino jų patikimumą. Svarbu tai, kad „Spotiself“ testą sudaro 3 kertinės dalys – įvertinami žmogaus pažintiniai gebėjimai, asmenybės bruožai bei profesiniai interesai. Rezultatai pateikiami sujungiant visas šias sritis ir leidžiant testo dalyviui pamatyti, kuriose srityse jis yra stipriausias, kokie asmenybės bruožai jam būdingiausi ir į kokias profesines sritis jis labiausiai linkęs.

Pasirinktas profesijas galima įvertinti pagal kiekvienam individualiai svarbius kriterijus.

Tačiau labai svarbu yra ir paties asmens vertinimas pagal jo suvokiamus kriterijus. Tam gali puikiai tikti karjeros lūkesčių skaičiuoklė, kurią taip pat sukūrė „Spotiself“. Pasirinktas profesijas galima įvertinti pagal kiekvienam individualiai svarbius kriterijus - taip gaunamas matematinis įvertinimas, kuri profesija yra prioritetinė pagal asmens kriterijus. Šis sprendimų priėmimo modelis integruoja skirtingus asmens tikslus ir sprendimo ypatumus sudėtingose sprendimo priėmimo situacijose. „Spotiself“ platformoje netrukus bus galima rasti ir profesionalių karjeros specialistų konsultacijas, įgalinančias jauną žmogų veikti neapibrėžtumo sąlygomis, skatinančias jo motyvaciją, sąmoningumą, asmeninę atsakomybę planuojant savo karjerą.

Atkreipiame dėmesį, kad Forumas yra nemokamas. 

Švietimo bendruomenei dovanojame tobulėjimo dieną kartu su Spotiself, tačiau tam, kad patektumėte į renginį, turite įsigyti bilietą į parodą. Tą padaryti galite - čia. 

1 bilietas – 2 parodos. Įsigiję bilietą į parodą Mokykla galėsite aplankyti ir parodą Karjera & Studijos bei sudalyvauti mūsų renginyje. 

Būtina registracija į Forumą. Kviečiame užpildyti anketą - čia.

Netrukus paskelbsime forumo programą, kuri yra tiesiog ĮSPŪDINGA!

Daugiau informacijos renginio aprašyme - Facebook.